Akkugyárak, közszolgák, olcsó sör, Paks – Bodnár Zsuzsa a Flaszter vendége volt
A Magyar Hang közéleti vitaműsorában lapunk munkatársa Szerető Szabolccsal és Dévényi István újságíróval beszélte át a hét közéleti eseményeit.
Az Átlátszó újságírója, Bodnár Zsuzsa meghívást kapott a Magyar Hang Flaszter című műsorába, ahol Szerető Szabolcs és Dévényi István újságírókkal vitatta meg a hét legfontosabb közéleti eseményeit.
A Magyar Hang hetente jelentkező vitaműsorában a lap munkatársai mindig egy-egy meghívott újságíróval beszélik át az adott hét legfontosabb közéleti témáit. Az Átlátszó szerzői gyakori vendégei a műsornak, ezúttal Bodnár Zsuzsa ülhetett be Szerető Szabolcs és Dévényi István újságírók mellé.
A műsorban szó volt arról, hogy a szaporodó hazai akkumulátor-gyárak és üzemek számára a kormány csak most tette kötelezővé – az EU-s joggyakorlattól jócskán lemaradva – környezethasználati engedély megszerzését, miközben számos botrányos akkuipari szennyezésre derült fény az elmúlt években.
Téma volt emellett, hogy a kormány a Paksi Atomerőmű területét is különleges gazdasági övezetté nyilvánította, elvéve ezzel Pakstól az erőmű évi mintegy hatmilliárdos iparűzési adóját. A döntést azután hozták meg, hogy a júniusi önkormányzati választáson a paksiak a fideszes jelölt helyett az ellenzéki polgármester-jelöltet választották meg. A lakosok tüntetéssel tiltakoztak az adó elvétele ellen, de hiába.
A pedagógusoknak jövőre vizsgázniuk kell a Nemzeti Alaptanterv ismeretéből – a műsor résztvevői ennek a belügyminisztériumi döntésnek a hátterét és a PDSZ reakcióját is megvitatták. Szó esett arról is, hogy miközben az államtitkárok, a miniszterek és a miniszterelnök fizetése 2018 óta megduplázódott, az államigazgatásban dolgozók reálkeresete folyamatosan csökkent. De legalább az állami ünnepen, augusztus 20-án olcsóbb lesz a sör, derült ki a beszélgetésből.
Kollégánk felhívta a figyelmet a Magyar Hang eheti Átlátszó-mellékletére is, melyben többek közt az Ábrahámhegyre tervezett palackozó-üzemről, a Lázár-féle tarifareform 25 milliárdos költségéről és a sikeres adatigényléses pereinkről szóló írásainkat lehet nyomtatott formában elolvasni.