Az MCC Feszten olvasott be kollégánk a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak

A kormányközeli Mathias Corvinus Collegium éves esztergomi rendezvényén az Átlátszó munkatársát, Hont Andrást is meghívták egy pódiumbeszélgetésre.

Az MCC Feszten olvasott be kollégánk a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak

A kormányközeli Mathias Corvinus Collegium éves esztergomi rendezvényén az Átlátszó munkatársát is meghívták egy pódiumbeszélgetésre. Hont András megragadta az alkalmat, hogy a portálunkat érintő eljárásról is megemlékezzen – többek közt félanalfabétákat is emlegetett.

Még augusztus elején tartották az MCC Feszten a Mandiner szervezésében a „Mi a gond a másikkal?” címet viselő beszélgetést. Az amúgy nyugodt – mondhatni konstruktív – légkörben zajló eseményen Dull Szabolcs, a Telex korábbi főszerkesztője, Kacsóh Dániel, a Mandiner munkatársa, Lentulai Krisztián, a Hír TV műsorvezetője és az Átlátszó újságírója, Hont András vett részt. Úgy tudtuk, hogy az eszmecseréről nem készült felvétel, de a Mandiner mégis rögzítette azt, és néhány napja elérhetővé tette.

A témát a magyar média és az újságírószakma helyzete szolgáltatta, illetve külön szóba került az Átlátszóval szembeni „szuverenitásvédelmi” vizsgálat is. Még mielőtt Hont válaszolt volna az azt firtató kérdésre, hogy az átlátszósok miként élik meg a vizsgálatot, egy előzetesen írásban jelzett, de addig föl nem tett kérdésre felelt, mégpedig arra, hogy milyen képzés elvégzését javasolnák a jövőbeli újságírók számára a jelenlévők. Hont azt tanácsolta, hogy elsőként magyar nyelv és irodalomból érettségizzenek le, bár ez 80 százalékban meg is szűrné a szakmát. Azonban ez másokra is igaz, mert például szerinte

a Szuverenitásvédelmi Hivatal részéről sikerül egy félanalfabétával levelezni.

Hont itt a Letoha Tamással készült interjúnkra utalt, amelyben a kutatóorvos az elölt vírust tartalmazó oltások megbízhatóságát ecsetelte, és felszólalt a pánikkeltés ellen – ám ezt a Hivatal úgy értelmezte, hogy Letoha (és lapunk) a nyugati mintázatnak megfelelően támadta (!) a kínai oltásokat.

Az Átlátszó munkatársa arra is emlékeztetett, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal a választások külföldről való befolyásolásának gyanúja miatt éppen annál a portálnál (nálunk) vizsgálódik, amelyik először írt részletesen arról az adathalász céghálóról, amelyik elnyelte a 2022-es választási kampányban az ellenzékhez juttatott amerikai pénzek jelentős részét.

Továbbá a másik vizsgálat alá vont szervezet a Transparency International Magyarország (TI), ami pedig árgus szemekkel figyeli a baloldal költéseit is. Ráadásul a TI volt az, aki felhívta a figyelmet arra, hogy az ellenzéknek közvetetten adott milliárdok felhasználása akkor is a törvényes kampányfinanszírozás megkerülését jelenti, ha történetesen a pénz nem külföldről érkezik.

 

Ellenben – mondta Hont – a bőszen orbánozó lapok közül van olyan, amelyiket nemhogy vizsgálattal lehetne ellehetetleníteni, hanem csak szólni kéne a lapot eltartó oligarchának, hogy fejezze be a finanszírozást. A kormányt azonban legkevésbé sem az egyoldalú, csak az őt szidalmazó orgánumok zavarják, hanem a minden irányban kritikusak.

Kollégánk a beszélgetés során válaszolt arra a felvetésre is, hogy miért nem hisz abban, hogy a „szuverenitásvédelmi” vizsgálatnak az a vége és értelme, hogy az Átlátszó kap egy papírt, mely szerint a portállal minden rendben van.

Source