Borászatot vett a honvédelmi miniszter, dollárügyi kormánybiztost akar a Fidesz
Heti lapszemlénk.

24.hu: Balaton-felvidéki birtokot rakott össze Szalay-Bobrovniczky Kristóf: kúriát és borászatot vett a miniszter
Kevesebb mint egy év leforgása alatt Szalay-Bobrovniczky Kristóf megvásárolta a Badacsonytomaj és Káptalantóti határán fekvő, Rizapusztán található, balatoni panorámás egykori Tölgyes Kúriát, majd megvette a mellette lévő borászatot és a hozzá tartozó üzemet is. Hosszú évekkel ezelőtt mindkét terület a honvédelmi miniszter családjáé volt, így gyakorlatilag visszaszerezte azokat. Hogy mennyiért, azt nem tudni, de az ingatlanok piaci értéke milliárdos lehet.
Népszava: Ötezer milliárd forinthoz közelít az Orbán-kormány által adott rezsivédelmi támogatás összege, a pénz nagy része Vlagyimir Putyinnál landolt
Az ötezer milliárd forinthoz közelít az az összeg, amelyet az Orbán-kormány 2022 vége óta különböző cégeknek és intézményeknek számította ki a lap a kapcsolódó 64 kormányhatározat adatainak összesítésével. A támogatás jó része az MVM-hez – az állami cégen keresztül pedig Oroszországba –, a többi pedig főleg közintézményekhez került. Mivel Vlagyimir Putyin legalább annyit számláz nekünk az orosz gázért, mint az irányadó, holland tőzsde szereplői – ahol megint csak Vlagyimir Putyin miatt, 2022 közepére az árak a 20-30-szorosukra ugrottak -, a rezsicsökkentést az Orbán-kormány valójában a magyar adófizetők ötezer milliárd forintjából tartotta fenn.
Telex: Kormánybiztossal táratná fel a Fidesz a Magyarországra érkezett amerikai támogatásokat
Donald Trump és Elon Musk „lebuktatta az amerikai baloldalt”, amely „dollármilliókat költött arra világszerte, így Magyarországon is, hogy azokat pénzelje, akik a liberális ideológiát terjesztik, és akiktől azt várja, hogy az aktuális kormányt megbuktassák”, így a Fidesz frakciója felkérte a kormányt, hogy nevezzen ki egy kormánybiztost, hogy fel lehessen tárni ezt az ügyet – jelentette be Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője szerdán, a kormánypárt kétnapos frakcióülésének végén.
444: Mészáros Lőrincék a Maldív-szigetekről érkeztek haza az évértékelő előtt
Mészáros Lőrinccel és Várkonyi Andreával a fedélzetén landolt csütörtök este 10 körül az OE-LOT lajstromjelű privát jet Budapesten. A gép a Maldív-szigeteki Maléról érkezett, ahová még február 12-én indultak el,vélhetően a közelgő Valentin-napot ünnepelni, amire Várkonyi egy Insta-posztban külön is felhívta a figyelmet. Az OE-LOT privát jetet nem csak romantikus utazásokra veszik igénybe. Január 18-án például Jászai Gellért és csapata utazott vele Makaóba, 21-én tovább Sencsenre, 22-én pedig Pekingbe, ahonnan január 24-én indultak vissza Budapestre.
Hvg.hu: Eladta az állam Balatonföldvár egyik legértékesebb területét, ahol „magas minőségű” lakóingatlan épül majd teniszpályával
Több mint 1,3 milliárd forintot kellett fizetni azért a két helyrajzi számon lévő balatonföldvári ingatlanért, amelyet a magyar állam árverés útján értékesített tavaly ősszel – derült ki az ügylet adásvételi szerződéséből. Az egyik új tulajdonos Mikesy Álmos lett, aki a Gránit Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója is, de állítása szerint a Tiborcz Istvánhoz is köthető alapkezelőnek semmi köze sem lesz a beruházáshoz. A HVG információi szerint az egykori szálloda területére lakóingatlanokat terveznek.
Címlapkép: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter 2025. január 31-én (fotó: Facebook)