Elítélték a miskolci gyújtogatót:„Nem akartam megölni a nőt. Rossz hallani a gyerektől, hogy éhes vagyok”
Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték a férfit. Legkorábban 30 év múlva szabadulhat. The post Elítélték a miskolci gyújtogatót:„Nem akartam megölni a nőt. Rossz hallani a gyerektől, hogy éhes vagyok" first appeared on 24.hu.

Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a Miskolci Törvényszék azt a férfit, aki 2021 szeptemberében franciakulccsal megvert egy idős nőt, majd rágyújtotta a házat Miskolcon. Az asszony füst- és szén-monoxid-mérgezés következtében meghalt.
A Miskolci Törvényszék tájékoztatása szerint a férfi ismerte az asszonyt, és 2021 tavaszán kétszer is segített neki a bevásárlásban. Olyankor beszélgetett vele és a házába is bejutott, így tisztában volt az egészségi állapotával és a körülményeivel.
A férfi az ominózus hajnalon egy ablakon át bemászott az ismerőse otthonába, ahol öngyújtóval világítva kutakodni kezdett. Mikor az asszony felébredt a zajra, a férfi egy franciakulccsal fejbe vágta. Az idős nő az ütés következtében a földre esett és elvesztette az eszméletét.
A támadó eltette a lakásban talált mintegy 60 ezer forint értékű fülbevalót, majd a cselekmény leplezése céljából meggyújtotta a házban talált takarót, rongyot, valamint az ajtótokot, és a még életben lévő asszonyt magára hagyva elmenekült. Az idős nő halálát füst- és szén-monoxid-mérgezés okozta.
A RTL Híradó korábbi tudósítása szerint a férfi bocsánatot kért az utolsó szó jogán. és azt mondta, hogy nem volt szándékában bántani és megölni a nőt. És bárcsak volna arra lehetősége, hogy meg nem történtté tegye a történteket.
Rossz hallani egy apának a gyermekétől, hogy éhes vagyok. Ezért a hajnali órákban elindultam, hogy hátha csinálok pénzt
– mondta az utolsó szó jogán.
A törvényszék a büntetés kiszabásakor enyhítő körülményként vette figyelembe az elkövető beismerő vallomását, megbánó magatartását, míg súlyosbító körülményként értékelte a férfi előéletében rejlő körülmények mellett azt, hogy a bűncselekményt felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követte el.
Az ítélet nem jogerős, az ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyész pedig három munkanapot fenntartott jogorvoslati nyilatkozata megtételére.
The post Elítélték a miskolci gyújtogatót:„Nem akartam megölni a nőt. Rossz hallani a gyerektől, hogy éhes vagyok" first appeared on 24.hu.