Jégkorong-vb: Németország-Magyarország 4-0 (élő)

A magyar jégkorong-válogatott a nagy menetelésbe kezdő német csapattal játszik vasárnap a világbajnokságon. The post Jégkorong-vb: Németország-Magyarország 4-0 (élő) first appeared on 24.hu.

A magyar jégkorong-válogatott az utolsó előtti helyen várja az utolsó két csoportmeccsét a finn-lett közös rendezésű világbajnokságon. A franciák elleni hosszabbításos győzelmet két méretes zakó követte, ám míg a svédek elleni 7-1-es vereség alkalmával szinte végig alárendelt szerepet játszott Kevin Constantine csapata, addig a finnek elleni 1-7 már biztatóbban nézett ki két harmadon át, a záró húsz percben jött ki a szintkülönbség a két válogatott között.

A szövetségi kapitány megkavarta a sorokat a németek elleni meccsre: csak egy támadótrió maradt egyben (Erdély Csanád, Bartalis István és Sofron István), míg Hári János ezúttal kikerült a meccskeretből, egy védő, Szirányi Bence veszi át a helyét. Hári mellett a megsérült Nagy Krisztián nem játszik még, őt Németh Kristóf pótolja, aki majd hétfőn, az osztrákok ellen lesz bevethető.

A kapuban ezúttal nem Bálizs Bence áll majd, hanem Horváth Dominik.

A német válogatott kemény sorsolással kezdett, a csoport nagyágyúi ellen pedig ugyan mindhárom meccsét elveszítette, mindegyiket csak egy-egy góllal, azóta pedig le tudta győzni Dániát és Ausztriát is, így be is szállt a továbbjutásért zajló küzdelembe.

Jégkorong-vb, A csoport

Németország – Magyarország 4-0

The post Jégkorong-vb: Németország-Magyarország 4-0 (élő) first appeared on 24.hu.