III. Károly magyar király halála után Mária Terézia lépett a trónra, megkezdődött az osztrák örökösödési háború. (284 éve)

VI. Károly német-római császár, (III. Károly néven magyar király) halála után leánya, Mária Terézia lépett a trónra. Örökölte az osztrák tartományok, Csehország és Magyarország feletti uralmat, amelyre többen is igényt tartottak, így kirobbant az osztrák örökösödéi háború. VI. Károly a Habsburg-ház utolsó férfitagjaként 1713-ban a "Pragmatica Sanctióban" szabályozta a trónutódlást a nőági örökösök javára, valamint külpolitikájának is fő célja volt, hogy ezt a többi állammal elfogadtassa. Egye [...]

III. Károly magyar király halála után Mária Terézia lépett a trónra, megkezdődött az osztrák örökösödési háború. (284 éve)
VI. Károly német-római császár, (III. Károly néven magyar király) halála után leánya, Mária Terézia lépett a trónra. Örökölte az osztrák tartományok, Csehország és Magyarország feletti uralmat, amelyre többen is igényt tartottak, így kirobbant az osztrák örökösödéi háború. VI. Károly a Habsburg-ház utolsó férfitagjaként 1713-ban a "Pragmatica Sanctióban" szabályozta a trónutódlást a nőági örökösök javára, valamint külpolitikájának is fő célja volt, hogy ezt a többi állammal elfogadtassa. Egyedül Bajorország nem ismerte el a "Pragmatica Sanctiót", de a Habsburg örökségre Poroszország és Spanyolország is igényt tartott. Az 1740-től 1748-ig tartó osztrák örökösödési háborúban II. Frigyes porosz király Sziléziát követelte Mária Teréziától. A drezdai békében Mária Terézia férjét, I. Ferencet elismerte német-római császárnak, de ezért megtartotta Sziléziát.